null Krajinou povodní

Naučná stezka

Krajinou povodní

  • Délka: 6 km
  • Typ: pěší
  • Obtížnost: lehká
památný dub u Lesního mlýna

Naučná stezka vás provede skutečnou krajinou povodní – nivou Odry mezi Jeseníkem a Suchdolem. Trasa začíná u Jesenického rybníka na levém břehu řeky. Na první pohled vás upoutají netradiční infopanely vyrobené z naplaveného dřeva, jakoby právě vytaženého z vody. Hravé, komiksové zpracování se zalíbí především dětem, ale dokáže oslovit i dospělé.

Na každém zastavení najdete nějaký interaktivní prvek či praktickou ukázku: horniny z Poodří, bobří okusy či dřevěnou zvonkohru. Dozvíte se o tom, jak tato krajina vznikala, jak se o ni správně starat a kdo jsou její chtění i nechtění obyvatelé. V polovině cesty si odpočinete pod mohutným solitérem - památným dubem u Lesního mlýna. Stezka je ukončena u železniční stanice Suchdol nad Odrou. Na stezce Krajinou povodní se nudit nebudete, ale dejte pozor, aby zrovna nebyla pod vodou.

Trasa naučné stezky je vedena po loukách a nezpevněných cestách. Užit si ji můžete pěšky nebo na kole. V případě vhodných sněhových podmínek ji lze projet také na běžkách.

trasa naučné stezky

​​​Při svých cestách prosíme, buďte k přírodě ohleduplní. Postačí k tomu jen pár zásad. Více o tom, jak se chovat v přírodě, se můžete dozvědět z krátkých videí o rodině Veverkových.

Autor fotografií: Zbyněk Sovík

Galerie

zasněžená meandrující Odra
panel naučné stezky
trasa stezky
panel naučné stezky
meandrující Odra u Jeseníku a Bernartic
zámek v Jeseníku nad Odrou