Na tomto místě uveřejňujeme naše aktuality a informace o akcích pro veřejnost. Správa CHKO Poodří pravidelně pořádá komentované vycházky do přírody, exkurze pro školy i různé výstavy. Při pořádání akcí spolupracujeme především s ČSOP Alces Ostrava a Domem přírody Poodří v Bartošovicích. Našimi partnery jsou regionální muzea a města a obce v Poodří. Pro ty nejaktuálnější informace sledujte naše facebookové stránky.

V Poodří začne obnova rybníků a mokřadů v přírodní rezervaci Kotvice
6. 10. 2023

V Poodří začne obnova rybníků a mokřadů v přírodní rezervaci Kotvice

Současný stav totiž nevyhovuje vzácným druhům vodních ptáků,například bukáčkovi malému, motáku pochopovi či kopřivce obecné. Nekontrolovatelný pohyb vodní hladiny v době hnízdění ohrožuje kolonii racka chechtavého a potápku černokrkou. Přípravné práce, tedy výběrové kácení stromů, začnou v nejbližších dnech.

Celý článek O násV Poodří začne obnova rybníků a mokřadů v přírodní rezervaci Kotvice
Stavba vlečky u Mošnova je možná jen za přísných podmínek
26. 6. 2023

Stavba vlečky u Mošnova je možná jen za přísných podmínek

Kvůli novému železničnímu napojení průmyslové zóny Mošnov budované Moravskoslezským krajem by se v CHKO Poodří mělo postavit cca 500 metrů nové přípojky železniční trati. S tím AOPK ČR předběžně souhlasila za podmínky, že v předstihu budou vybudovány nové náhradní biotopy o rozloze zhruba 20 hektarů.

Celý článek O násStavba vlečky u Mošnova je možná jen za přísných podmínek