null Společně s vámi pečujeme o přírodní rezervaci Rezavka

AOPK ČR, Správa CHKO Poodří

Společně s vámi pečujeme o přírodní rezervaci Rezavka

17. 4. 2024

V sobotu 6. dubna jsme se společně s dobrovolníky pustili do velkého jarního úklidu přírodní rezervace Rezavka v Ostravě-Svinově. Na místě se nás sešlo asi 25 a za úkol jsme měli nejen úklid odpadu, ale také údržbu místní naučné stezky.

Akci jsme pořádali společně s ČSOP Alces Ostrava a podporou iniciativy Ukliďme svět. Pomohli také strážci přírody. Odvoz odpadu zajistil městský obvod Svinov. Rezavka se nachází přímo na území města Ostravy, což s sebou přináší zvýšené množství odpadků a časté poškozování naučných panelů vandaly. Úklidové akce zde pořádáme každoročně.

A jak proběhl samotný úklid? Z panelů naučné stezky jsme sundali staré cedule, povrch přebrousili a natřeli lazurou. Tím jsme udělali první krok k její obnově. Pokračovat budeme opravou stříšek naučných panelů, finálním nátěrem a pověšením nových cedulí. Naučná stezka slouží již mnoho let nejen individuálním návštěvníkům, ale především školním exkurzím a různým zájmovým skupinám.

Odpadu na první pohled nebylo mnoho, protože v území shodou okolností uklízeli také místní rybáři. Přesto se nakonec povedlo nasbírat polovinu přistaveného kontejneru. Děkujeme všem zúčastněným za pomoc. Jsme rádi, že nám pomáháte s péči o tuto rezervaci.

autoři fotografií: Zbyněk Sovík, Petr Karafiát

Sraz účastníků úklidu rezervace.
Natírání naučných panelů.
Oprava stříšek naučných panelů.
Poškozený panel naučné stezky.
Kontejner s vysbíraným odpadem.
Parta natěračů.