null Stezka Polanskou nivou

Tip na výlet

Stezka Polanskou nivou

  • Délka: 3 km
  • Typ: pěší
  • Obtížnost: lehká
rozkvetlé sněženky v NPR Polanská niva

Národní přírodní rezervace Polanská niva je nejnavštěvovanějším místem v Poodří. Ročně tudy projde více než 50 tisíc návštěvníků. Proto bylo potřeba, abychom nastavili určitá pravidla. V rezervaci jsme vyznačili stezku, která návštěvníkům ukazuje, po kterých cestách se mohou pohybovat. Stačí sledovat značku ve tvaru lipového listu. Všude mimo tuto stezku je pohyb lidí přísně zakázán.

Trasu jsme vedli tak, abychom návštěvníkům ukázali všechny krásy Polanské nivy a zároveň ochránili zde žijící živočichy, především hnízdící ptáky. A na co se můžete těšit? Na vše, čím je Poodří pověstné: Divoce meandrující Odru, rybníky, louky i rozkvetlý lužní les. Stezka je doplněna řadou usměrňujících prvků, aby byl pohyb v národní přírodní rezervaci pro návštěvníka co možná nejjednodušší. Dejte si pozor na zákaz trhání rostlin na území rezervace. To platí i pro oblíbený česnek medvědí. Natrhejte si ho raději jinde. Okrajem Polanské nivy vede také oblíbená cyklotrasa z Ostravy do Jistebníku. Děkujeme, že dodržujete nastavená pravidla a respektujete přírodu.

Autor fotografií: Zbyněk Sovík

Při svých cestách prosíme, buďte k přírodě ohleduplní. Postačí k tomu jen pár zásad. Více o tom, jak se chovat v přírodě, se můžete dozvědět z krátkých videí o rodině Veverkových.

Další výlety:

www.snamidoprirody.cz

 

Galerie

Začátek stezky u rybnika Velký Váček
Stezka pro pěší a cyklisty se rozděluje
Zábrana nebo lavička?
Povídání o ptácích v NPR
Stezka je vyznačena symbolem lipového listu